VT Vrbno pod Pradědem - hodnocení   
Od pátku do neděle jsme se zúčastnili prvního lyžařského soustředění v rámci SCM. Původně bylo naplánováno až do úterý, ale ještě den před odjezdemnebyly dostatečné sněhové podmínky, ale v pátek jsme mohli vidět, jak rychle se počasí mění.
Po příjezdu do Vrbna bylo dostatek sněhu, informaci jsme dostali už do autobusu, že hodně nasněžilo.
Ubytování a výborné stravování bylo zajištěno v místním Sportovním gymnáziu. Od tamtud jsme vyráželi nahoru na kopec cca 1,2 km, takže už ta procházka nahoru dala zabrad (to jsme absolvovali 2x denně), kde byl velice dobře připravený okruh (další dny už okruhy). Pavel Košárek, vedoucí akce, učil základy lyžování, ať už klasicky, tak bruslením. V pátek, v podvečer bylo představení SCM v roce 2005, akce, co budou mít členové za povinnosti atd.
Po večeři byla Pavlem Košárkem pěkně připravená přednáška, vše o technice lyžování a mazání apod.
Přes den se vehementně 2x lyžovalo a pilovala technika ať už bruslením či klasicky.
V sobotu večer byl turnaj ve florbalu, myslím že tato netradiční změna všechny zaujala a ještě více stmelila kolektiv. Všichni si zahráli dostatečně.
V neděli, poslední den, už šlo vidět, jak všichni udělali pokrok na běžkách. A pomalu odjížděli jako hotoví lyžaři - běžkaři. Před odjezdem v neděli byl závod v LOBU (výsledky najdete na této stránce), takže většina, kdo se neúčastní těchto závodů, si vyzkoušela, jaké to vůbec je. A myslím, aspoň podle ohlasů závodníků, že se to velmi líbilo.
Chtěl bych poděkovat Pavlovi Košárkovi za velmi pěkné soustředění.